Matematikai kérdések (10 feladat - 7. osztály) Tudnátok segíteni? (Bővebb lent)


1. feladat

Egy téglalap egyik oldala 3 cm hosszú, kerülete ennek tízszerese. Hány centiméter hosszú annak a négyzetnek az oldala, amelynek területe egyenlő a téglalap területével?

A 4

B 5

C 6

D 7

E 8


2. feladat

Egy osztály minden tanulója német, angol vagy francia nyelvet tanul. Németül 15-en, angolul 12-en, franciául 10-en tanulnak. Melyik nem lehet az alábbiak közül az osztály tanulóinak létszáma?

A 15

B 20

C 25

D 37

E 38


3. feladat

Az ábrán látható E betűt 10 db 1 négyzetcentiméter területű négyzetlapból állítottuk össze. Hány centiméter az E betű kerülete?

A 10

B 16

C 19

D 22

E 40


4. feladat

Egy üveget félig töltöttünk vízzel, majd egy kupakkal lezártuk (lásd 1. ábra). Melyik betűvel jelölt vonalig érne a víz szintje, ha az üveget a 2. ábrán látható módon fejre állítanánk?

Kép: [link]

A A

B B

C C

D D

E E


5. feladat

Egy fehér színű téglatest egyik lapját zöldre festettük. Hány olyan éle van ennek a téglatestnek, amelynek egyetlen közös pontja van a zöld színű lappal?

A 0

B 2

C 4

D 6

E 8


6. feladat

Az ábrán látható táblázat mind a kilenc kis négyzetébe egy-egy pozitív egész számot írtunk, majd a számokat 3 négyzetlappal, 3 körlappal és 3 háromszöglappal takartuk le. A különböző alakú lapok alatt különböző, az azonos alakú lapok alatt azonos számok vannak. A sorok mellé és az oszlopok alá odaírtuk az azokban szereplő számok szorzatát. Mennyi a táblázatban szereplő három különböző szám összege?

Kép: [link]

A 11

B 12

C 13

D 15

E 16


7. feladat

A Cselez-L SE 4:2-re győzött a Táltos SC elleni labdarúgó-mérkőzésen. Hányféle különböző eredmény lehetett a mérkőzés félidejében? (Két eredmény különböző, ha azokban legalább az egyik csapat szerzett góljainak száma nem egyenlő.)

A 9

B 10

C 12

D 13

E 15


Hány olyan 1-nél kisebb pozitív törtszám van, amelynek nevezője 144, és nem egyszerűsíthető?

A 32

B 36

C 46

D 48

E 72


9. feladat

Az ábrán látható háromszögbe berajzoltuk a háromszög magasságait (a magasság a csúcsból húzott, a szemközti oldalra merőleges szakasz). Hány fok az a szög nagysága?

Kép: [link]

A 20

B 30

C 40

D 50

E 60


10. feladat

Hány olyan -2003-nál nagyobb és 2003-nál kisebb egész szám van, amely egyenlő az abszolút értékével?

A 2002

B 2003

C 2004

D 4006

E 4007


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. okt. 9. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez jó sok, játsszunk olyat, hogy mindenki leírja, hogy kell megoldani egyet. Kezdem én, az 1-vel.


Az egyik oldalhosszát és a kerületét is tudod. Ebből kiszámolhatod a másik oldalhosszt.

Ha tudod mindkét oldalának hosszát, kiszámolhatod a területét.

A négyzet területe ugyanennyi, a négyzet oldalai egyenlő hosszúak. Innentől rád bízom :P

2014. okt. 9. 19:50
 2/5 anonim ***** válasza:

4.-B(de nem biztos.)

5.-C

2014. okt. 9. 20:51
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
10: |x|=x mikor teljesül? Innentől már primkó feladat.
2014. okt. 10. 07:22
 4/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. feladat:


Az egyik oldal (legyen a) 3 cm. A szemben lévő, ezzel párhuzamos oldal szintén 3 cm, mivel téglalapról van szó.

A téglalap kerülete 3*10= 30 cm.

Ebből már ki tudod számolni a hiányzó b oldalt is. A kerületből vonjuk le kétszer az a oldalt, amit kapunk az pontosan 2 db b oldal hossza. Már csak osztunk kettővel és a b oldal kész.


30-2*3 = 24 cm 24/2 = 12 cm , tehát b =12 cm.


Téglalap területe így: a*b = 3 cm * 12 cm = 36 cm2


A négyzet területe ugyanennyi, 36 cm2, legyen az oldala c. Akkor a területe c*c.

Melyik az a szám, amely önmagával megszorozva 36-ot ad? Pontosan a 6. (6*6=36)


Így a négyzet oldala 6 cm.

2014. okt. 27. 13:40
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a 3. feladat rajza

Köszönöm az eddigi válaszokat

2014. okt. 27. 20:11