Sürgős matek feladat,8. osztály!?

Egy egyenes henger alakú pohár átmérője 10 cm. Mekkora a pohár magassága, ha 440 ml víz fér bele? A levezetést is kérném. :) Köszönöm a segítséget!
2014. szept. 23. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átmérő cm-ben, a térfogat ml-ben van megadva.

1 dm³=1 liter. Továbbá: 1 liter ezredrésze 1 ml, 1 dm³ ezredrésze 1 cm³.

Vagyis a 440 ml=440 cm³.

Az egyenes henger formájú pohár térfogata: alapterület*magasság, vagyis V=Ta*m.

Az egyenlőség megmarad, ha mindkét oldalát Ta-val elosztjuk, azaz V/Ta=m.

Az alapterület sugár²*Pi. A sugár az átmérő fele, azaz 10/2=5. Az alapterület 5²*Pi=25*Pi=78,5398163397.

m=V/Ta, azaz m=440/78,5398163397=5,60225399683; vagyis a pohár magassága 5,60225399683 cm.

2014. szept. 23. 18:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. szept. 24. 07:44