Hor1gold kérdése:

Matek 9. osztály. Te érted?


Matematika 9. Nemzedékek tudása.

32.old 9,10

9: Hányféle különbözően kitöltött, hagyományos totószelvény van? ( A klasszikus totószelvényen 13+1 mérkőzés végeredményére tippelhetünk, mindegyik tipp lehet 1,2,x.)


10: A 2-es számrendszerben hány:

a) legfeljebb 6 jegyű b) pontosan 6 jegyű természetes szám van.



2014. szept. 15. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ez Kombinatorika, azaz számolgatós :D

Azaz, hányféle képen lehet az meg amaz.

9-es feladat:

Lehet 3 féle megoldás 14 feladatra, akkor 14 a harmadikon,(14x14x14), és akkor kijön egy nagy szám, és annyi féleképpen lehet kitölteni.


10-es:2-es számrendszer, csak 0,1 számjegyek vannak benne.

a,a kettes számrendszer huncut..

legfeljebb, azaz, akkor a 1, vagy a 0 is jó..

Számoljunk, össze kell szednünk az 1,2,3,4,5,6 jegyű 2-es számrendszerbeli számokat.

1- 1x1= 2 db

2- 2x2= 4 db

3- 3x3= 9 db

4- 4x4= 16 db

5- 5x5= 25 db

6= 6x6= 36 db

Ezek add össze, és kifog jönni, hogy hány "lgfeljebb 6 jegyű szám van a 2-es számrendszerben)


b,az előbb leírtam, hogy 6 jegyű= 6x6 (36)


Remélem tudtam segíteni!

Ha valami hülyeséget írtam, akkor a tanárod, vagy más valaki biztos segít.


Üdv: 8.-os diák :D

2014. szept. 15. 14:51
 2/4 anonim válasza:

9: 2 a 14.-en.

10: 2 a 6.-on.

2014. szept. 15. 15:03
 3/4 anonim válasza:
bocsi, a 9: 3 a 14.-en
2014. szept. 15. 15:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Fuu köszi.

Hát igen nem vagyok egy matek zseni pedig informatikai pályán szeretnék elhelyezketni, és ahhoz kell valwmijen szinten matek. Mégegyszer köszi.

2014. szept. 15. 15:34