Matek egyenlet? (9. osztály)


3/x+1=2/x-1 (törtet nem tudtam máshogy írni)

Tudom, hogy nem egy hosszú, a világ legbonyolultabb egyenlete, de nekem egyszerűen nem jön ki.


2014. szept. 7. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:

3+x=2-x

2x=-1

x=-1/2

2014. szept. 7. 11:51