Sziasztok. Segítenétek? Nem tudom megoldani őket... :S


Egy 5,3 km hosszú ellipszis alakú ügetőpálya startpontjából egyszerre indul el két zsoké egymással megegyező irányban. Az egyik zsoké sebessége 12,5 km/h, a másiké 14 km/h. Mennyi idő múlva találkoznak?


850-et osszunk két részre úgy, hogy az első rész 8%-ának és a második rész 24%-ának az összege 850-nek a 12%-a legyen.


Egy szállodában 24 szoba van, összesen 64 férőhellyel. A szobák két-, illetve háromágyasak. Hány kétágyas szoba van?



2014. ápr. 23. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy 5,3 km hosszú ellipszis alakú ügetőpálya startpontjából egyszerre indul el két zsoké egymással megegyező irányban. Az egyik zsoké sebessége 12,5 km/h, a másiké 14 km/h. Mennyi idő múlva találkoznak?


12,5 - t - 12,5*t

14 - t - 14*t


14t = 12,5t + 5,3

1,5t = 5,3

t = 5,3/1,5 = 212/60 h = 212 min = 3h 32min

2014. ápr. 23. 18:24