Mindegyik kellene.


10%-os árleszállítás után egy könyv eladásán 8% a haszon. Hány százalékos a könyvesbolt haszna árleszállítás előtt?


Négy testvérnek összesen 4500 Ft-ja van. Ha az első pénzéhez 200 Ft-ot adunk, a másodikéból 200 Ft-ot elveszünk, a harmadikét megkétszerezzük, és a negyedikét elfelezzük, akkor mindegyik testvérnek ugyanannyi pénze lesz. Mennyi pénzük volt eredetileg külön- külön?


Egy háromszög kerülete 48 cm, oldalai hosszának aránya 3:4:5. Határozzuk meg az egyes oldalak hosszúságát!



2014. ápr. 22. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a harmadikat tudtam megoldani...


a= 3x

b= 4x

c= 5x


3x+4x+5x=48

12x =48/:12

x =4


a= 3×4= 12cm

b= 4×4 =16 cm

c= 4×5 = 20 cm

2014. ápr. 22. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:

> 10%-os árleszállítás után egy könyv eladásán 8% a haszon. Hány százalékos a könyvesbolt haszna árleszállítás előtt?


1000 forint a konyv. Leszallitjuk. 900 forint lett az ara. Egy szazalek? 9 forint. Nyolc szazalek? 72 forint. Ez a haszon. 1000 forintnak egy szazaleka? 10 forint. Na, mennyivel kell tizet megszorozni hogy 72 legyen? Probalkozzunk 7.2-vel. Vagyis 7.2%.

2014. ápr. 23. 08:57
 3/4 anonim ***** válasza:

> Négy testvérnek összesen 4500 Ft-ja van. Ha az első pénzéhez 200 Ft-ot adunk, a másodikéból 200 Ft-ot elveszünk, a harmadikét megkétszerezzük, és a negyedikét elfelezzük, akkor mindegyik testvérnek ugyanannyi pénze lesz. Mennyi pénzük volt eredetileg külön- külön?


A varazslasutan mindenkinek x penze volt, vagyis


x+200+x-200+x/2+x*2=4500

4.5x=4500

x=1000


Az elsonek volt 800, a masodiknak 1200, a harmadiknak 500, a negyediknek 2000, az osszesen pont 4500.

2014. ápr. 23. 08:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 23. 18:18