Egy téglalap egyik oldalának mérőszámát kettő egységgel csökkentettük, a másik oldalát három egységgel növeltük. Ezekkel az oldalakkal készített téglalap területének mérőszáma 6-tel kevesebb az eredeti téglalap területénél. Mekkora a két oldal aránya?

Nem értem a feladatot, elkezdeni se tudom. Ez az egy az ami kifogott rajtam. Legyetek szívesek részletesen leírni hogy megértsem én is. :)



2014. ápr. 22. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

ab-6=(a-2)(b+3)

ab-6=ab-2b+3a-6

-2b+3a=0

2b=3a

a/b=2/3

2014. ápr. 22. 17:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. ápr. 22. 17:19