Hetedikes matematika! Ki ért a szöveges feladatok egyenlettel való megoldásához?


Egy téglalap alakú karám szélességének 5-szöröse 4m-rel rövidebb,mint a hosszúsága. A bekerítéshez 58m kerítés kellett. Mekkora területen élnek itt az állatok?


Egy iskolábab összesen 1398 tanuló van. Minden évfolyamon 5-tel kevesebben vannak,mint az eggyel alacsonyabb évfolyamon, így a legkisebb létszámúak a 13. osztályosok. Hány tanuló,van az iskola egyes évfolyamain?


Egy húrtrapéz egyik szöge a másik 4-szeresénél 5°-kal nagyobb. Hány fokosak a húrtrapéz szögei?


A teglalap alakú karám szélességének 5-szöröse 4m-rel rövidebb,mint a hosszúsága. A bekerítéséhez 58m kerítés kellett. Mekkora területen élnek itt az állatok?


Egy vonószenekarban az elsőhegedűsok,a másodhegedűsök,a mélyhegedűsök,a csellisták,és a bőgősök számának aránya 10:6:5:4:3 a megadott sorrendben. Öszesen 56 vonós játszik. Hűnyan játszanak egyes hangszereken?


Téglalap alakú kamránk oldalainak aránya 2:5. A területe mindössze 14,4m2. Mekkora annak a polcnak a hossza,amely körbefutja a kamra kerületét?

{14,4 négyzet méter}


Kérem,valaki segítsen ! Verseny miatt hiányoztam matek óráról s nem értem ezeket a feladatokat...



2014. ápr. 13. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hetedikes vagy és már tanuljátok a 2 ismeretlenes egyenleteket?


Az első feladathoz ezt az egyenletet rendelhetjük hozzá:

Szélesség jele: S

Hosszúság jele: H


5S + 4 = H

2S + 2H = 58



Viszont a megoldása nem egész szám,és a terület sem egész számra jött ki, ami kissé fura.


Biztos, hogy jól írtad le a kérdést?

Szólj, ha még érdekel a téma, és beszélünk róla.

2014. ápr. 14. 19:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyenletrendszer megoldása 2 elég ronda végtelen tizedes tört. Szerintem véletlenül rosszul fogalmazták meg a szöveget, és eredetileg azt akarták írni, hogy


” egy téglalap alakú karám szélességének 5-szöröse 4m-rel hosszabb, mint a hosszúsága ”


És akkor az egyenlet így néz ki:


5S - 4 = H

2S + 2H = 58


A megoldása: szélesség = 5,5 ; hosszúság = 23,5


Ha egyismeretlenes egyenlettel akarod megoldani, akkor gondolja arra, hogy a kerületet ismerjük és hogy a téglalap egyik oldala = ( Kerület – másik oldal kétszerese ) /2


Vagyis a hosszúság: (58 –2*S)/2


Ekkor az egyenlet ilyen lesz:


5S - 4 = (58 –2*S)/2


Ennek megoldása : S = 5,5


A hosszúság: (58—2*5,5) / 2 = 23,5


A terület pedig 5,5 * 23,5 = 129,25 négyzetméter.

2014. ápr. 15. 23:07
 3/3 anonim válasza:
ha a szélessége 9 m akkor a hosszúsági 49. 9x5=45 + 4 = 49 azaz a karám hosszúsága. 9x49=441 négyzet méter a terület
2015. ápr. 18. 20:55