Adjon meg 3 olyan nullvektortól és egymástól különböző, egyenlő hosszúságú a,b és c vektort, amelyekre teljesül, hogy:
a+b+c=a
a+b=c
a+b+c=0
2014. ápr. 13. 09:46
1/1 anonim válasza:
1. egyenletből: b+c = 0
3.ből: a+0=0 -> a=0
2.ból: b=c
b+c=0 és b=c csak akkor teljesül, ha mind2 nullvektor. Tehát nincsen megoldás.