Adjon meg 3 olyan nullvektortól és egymástól különböző, egyenlő hosszúságú a,b és c vektort, amelyekre teljesül, hogy:

a+b+c=a

a+b=c

a+b+c=0



2014. ápr. 13. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

1. egyenletből: b+c = 0

3.ből: a+0=0 -> a=0

2.ból: b=c


b+c=0 és b=c csak akkor teljesül, ha mind2 nullvektor. Tehát nincsen megoldás.

2014. ápr. 13. 10:51