a feladat: másodfokú egyenletek. egy törtes egyenlőtlenséget kell lebontani úgy, hogy az egyik oldalon nulla legyen.. pl

3x(négyzet)+15x-9=0

és ezután jön a megoldóképlet. de már nagyon sok mindent kipróbáltunk, és sokszor előről kezdtük, sehogy nem jött ki az eredeti megoldás, amit kínunkban már megnéztünk. ezt nem fogom elmondani, majd a válaszok alapján kiderül.

a feladat, amit meg kell oldani:


x+1 2x-1

--- - ---- = 3

x-2 x+2


remélem ez így érthető. (a szaggatott vonalak a törtjelek. )

sok sikert a rajtunk segítőknek!


2013. okt. 10. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
(3+-11)/8
2013. okt. 10. 21:28
 2/4 anonim ***** válasza:

beszorzol x-2vel meg x+2vel(ez x-2 lesz)

tehát ((x+1)*(x+2)-(2x-1)*(x-2))/ (x-2) =3*(x-2)

szorzásokat elvégzed egyszerűbb alakra hozod és átpakolsz

x^2 + 1x + 2x + 2 -2x^2 +1x + 2x - 2 = 3x -6


egyszerűbb alak


-1x^2 +6x =3x-6


átrendezve 0=x^2 - 3x -6


tehát x^2 - 3x -6 =0


lényegtelen hogy megcseréljük-e a 2 oldalt ugyanaz lesz


ja bocs elfelejtettem h kell kikőtés x-2 <> 0 tehát x<>2 illetve x+2<>0 tehát x<>+-2


ezt megtudod már oldani?


jelmagyarázat:

<> nem egyenlő

^2 négyzetre emelés

itt a perjel a törtvonal és mivel egy sorban irtam (programozói szokás többnyire) igy a számlálót meg a nevezőt külön még zárójelbe raktam


remélem tudtam segiteni

2013. okt. 10. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

x-2 és x+2 közös nevezője x^2-4


A jobb oldali 3-at (x^2-4)-gyel kell szorozni.

2013. okt. 10. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez lesz a jó:


[link]


-KA-

2013. okt. 11. 11:22