Gyorsulás számolás (fizika)?


Rólam annyit,hogy matekból,fizikából,kémiából mindig 5-ös voltam és vagyok,de most lehet nem figyeltem,és nem értem a házit,a tanárt nem kérdeztem.(fáradt vagyok és most nem tudok rajta gondolkozni,előre is köszi)

Naszóval: a téma gyorsulás,a feladat a következő:


t=4s v=8m/s s=?, egyenletesen gyorsulva,a sebesség nulláról indul,4 másodperc alatt éri el a 8m/s-es sebességet.



2013. okt. 10. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű: gyorsulás=sebességkülönbség/idő, a sebességkülönbség pedig = a végsebesség(vt)-a kezdősebesség(v0). Vagyis a=(vt-v0)/t=(8 m/s-0 m/s)/4 s=2 m/s^2
2013. okt. 10. 21:16
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,de a végét nem értem pontosan. Úgy próbáltam megcsinálni(elég primitív módon) hogy: első másodercbe ment 2 m/s-el,másodikba 4el,harmadikba 6-al,negyedik másodpercbe pedig 8al.Így az út 20 méter.Jó ez így?
2013. okt. 11. 07:06
 3/4 anonim ***** válasza:
s=a/2*t^2 vagy V^2/2a vagy V/2t ami alapján az út csak 16m.
2013. okt. 11. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy működne a logikád, ha minden másodpercben az átlagsebességgel számolnál. Az első másodpercben gyorsult fel 0-ról 2-re, vagyis a másodperc közepén még csak 1-gyel ment, vagyis 1m-t tett meg. A második másodpercben gyorsult fel 2-ről 4-re, vagyis átlagosan 3-mal ment, vagyis 1 másoderc alatt 3 m-t tett meg, és így tovább és akkor 1+3+5+7=16.
2013. okt. 11. 20:33