1. Mekkora töltés vonzza a vele megegyező nagyságú töltést 1 méter távolságból 10-3.-on N erővel?


2. Milyen távolságból taszítaná egymást 10 N erővel két darab 1 C nagyságú töltés?


3. Két kisméretű golyó távolsága egymástól 20 cm. Mindkettő töltése -2*10-6.-on C.

a, Mekkora és milyen irányú a közöttük fellépő erő?

b, Hogyan változtassuk meg a két golyó távolságát, ha azt szeretnénk, hogy a közöttük fellépő erő feleakkora nagyságú legyen?


4. Két pontszerű töltés, -Q és +4Q egy szakasz két végpontjában van rögzítve. Hol kell elhelyezni egy pontszerű q töltést ahhoz, hogy egyensúlyban legyen?


5. Mekkora erővel vonzza a hidrogénatomban az atommag az elektront?

Mekkora az elektron sebessége? A hidrogénatom sugarát vegyük 0.05 nm-nek!


6. Egy proton és egy elektron között egyszerre lép fel a gravitációs vonzóerő és a Coulomb-féle vonzóerő. Számítsuk ki a hidrogénatom elektronja és protonja közti elektrosztatikus és gravitációs erők arányát!


Nagyon szépen megköszönöm annak aki segít! Sokat jelentene nagyon. :)



2014. szept. 16. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
OFF Mi is pont ezt tanuljuk fuj de ruhellem :S en se ertem de azert sok sikert:)
2014. szept. 16. 16:55
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
F=\frac{1}{4\pi\epsilon_0}\frac{Q_1Q_2}{r^2}
2014. szept. 17. 07:15