Valaki segítene 8. os matek háziban? Elég nehéz.


Ez a feladat.: Melyik az a szám,amelynek..

a) az kesz van mert a tanárral csináltuk (a sügér el sem tudja magyarázni még ő sem tudja..xd)

b) Az 1/4része 2-vel kisebb az 1/3-nál,

c) az 1/4-e 2-vel nagyobb az 1/3-ánál,

d) az 1/4része és az 1/3része megegyezik?

NAGYON SZEPEN MEGKOSZONNEM, HA SEGiTENE VALAKI..://

Holnapra kellene.. AZ AZ MOST RÖGTÖN.. KOSZONOM <333



2014. okt. 2. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ebben mi a nehéz? A b)-t megcsinálom neked:


Jelöljük a számot x-szel. Ennek az 1/4 része 1/4*x kettővel kisebb az 1/3*x-nél, azaz 1/3*x - 2 = 1/4*x.

Ez egy egyenlet, ha a mind a két oldalához hozzáadunk 2-t, és kivonunk belőle 1/4*x-et, akkor igaz marad:

1/3*x - 1/4*x = 2.

(1/3 - 1/4)*x = 1/12*x = 2.

Ha mind a két oldalt megszorozzuk 12-vel, akkor kiderül, hogy mennyi az x:

x = 12*2 = 24.

2014. okt. 2. 16:36
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom:oo segíts a többiben is legyszii ://
2014. okt. 2. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit segítsek benne? Melyik része nem megy? Hol akadsz el?


A c-nél a kettes ellentétes előjellel van, a d)-nél meg a kettes helyett 0-t kell írnod.

2014. okt. 2. 17:05
 4/5 anonim válasza:

Nem lesz tul sok ekezet.

En is maradok az 'x' hasznalatanal


C, 1/4 x =1/3 x +2 -> xeket kozos nevezore

3/12 x = 4/12 x +2 > mindket oldalbol levonsz 4/12 x et

- 1/12 x = 2 > beszorzod mindket oldalt -12 vel (vagy ket lepesben 12 vel es -1 el szorzol, a sorrend mindegy)

x= -24


D,

1/4x = 1/3x ha leosztasz x - el akkor

1/4 = 1/3 azaz nincs megoldas

Viszont az x- el valo leosztasnal felteteleztuk, hogy x nem 0 (mert 0 val nem osztunk), ezert megnezed hogy x=0 ra igaz-e. Megpedig igen. Tehat x=0

2014. okt. 2. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

A d)-re másik megoldás:

x/4 = x/3,

x*(1/4 - 1/3) = x*(-1/12) = 0.

Most szorzunk -12-vel:

x = 0.


Változót tartalmazó kifejezéssel ne ossz, amíg nem muszáj.

2014. okt. 2. 22:45