Valaki megtudná ezeket a matematikai kérdéseket oldani? (11. osztály)


Ezeket a kérdéseket kaptam gyakorlásként,de sajnos neki sem tudok kezdeni ezért,ha valakinek lenne ideje,és kedve hozzá nagyon megköszönném,mivel jobban át látnám a dolgokat.


1)Oldjuk meg az alábbi egyenleteket a valós számok halmazán!

a. cos x=1/2

b. log9(36+x)=1


2)Egy háromszög két oldala 8,6 cm, illetve 9,2 cm.A rövidebb oldallal szemközti szög 62°15'.Mekkorák a háromszög ismeretlen szögei és oldala?


3)Adjuk meg a kifejezések pontos értékét!

1000 -⅓=

log2 1/64=


4)Egy találkozón tizenketten vettek részt.Hatan közülük három emberrel fogtak kezet, ketten közülük öttel,míg négyen hat emberrel fogtak kezet.Hány kézfogás volt?



2014. júl. 29. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1,

60 ez egy nevezetes cos

(talán) -27


2

sinus tétel a/b=szinalfa/sinbéta tehát 9,2/8,6=sin alfa/sin 62.25 (az a 15szögperc az 0,25 fok) szerintem innentől te is letudod vezetni


3 remélem hogy az a -1/3 az azt jelöli hogy hanyadikon van

0,1

-6


4 egy szimpla gráf nem megy?

2014. júl. 29. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

1.)

x=60+k*360=pi/3 +k*2pi

x=300+k*360=5pi/3 +m*2pi

ahol k,m egész szám.


log9(36+x)=log9 9

36+x=9

x=-27

2014. júl. 30. 16:08
 3/6 szakor ***** válasza:

4. Összeadod a kézfogásokat, s elosztod kettővel, mivel két embernél számolunk egy kézfogást.

(6*3+2*5+4*6)/2=26

26 kézfogás történt.

Gráffal is lehet ábrázolni.

2014. júl. 30. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:

A logaritmusosnál kikötést is kell tenni,hogy (36+x)>0,illetve meg kell említeni,hohy kilences alapú logaritmus x monotonizása(szigorú monotonitása) miatt a logaritmus eltüntethető


log9(36+x)=log9 9.

36+x=9

2018. jún. 8. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább cos-tétellel számold a másodikat,ugyanis a sin-tételnek mindig két megoldása van,egy nagyobb meg egy kisebb szög
2018. jún. 8. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:
A 3 az köbgyök 1!1000,vagyis 1 tized=0,1 log2 1/2 a 6.-on= 1/2-es alapú logaritmus 2 a tahodikon,tehát 1/6
2018. jún. 8. 18:15