1, Számolja ki,hogy mennyivel nő az a 50 km hosszúságú alumínium távvezeték hossza,ha 37,4(Celsius)-kal nő a hőmérséklete?
2, Számolja ki hány KJ hő szabadul fel, az ön tömegével egyező víz megfagy? (súlyom 80 kg)
2015. okt. 18. 21:09
1/3 A kérdező kommentje:
köszönöm előre a válaszokat.
2015. okt. 18. 21:09
2/3 anonim válasza:
Képletbehelyettesítés, fv. táblából kikeresed. Az első feladatra olyat fogsz találni, hogy delta L=alfa*L0*delta T.
alfa a vonalat hőtágulási együttható, ezt is a fv. táblában kell megkeresni, mert nem tudom fejből.
A második feladatban olyat fogsz találni, hogy Q=L*m, ahol L a fagyáshő, és m=80 kg. Ha jól emlékszem, L=2,1 kJ/kg, de ezt is keresd ki a fv. táblából.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. okt. 19. 07:24