Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Ez a 3 kellene a feladatból:

[link]


2015. okt. 10. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Definíció alapján!

10^2=100, így lg100=2*lg10=2*0=0.


Így pl. az a.) feladatnak nyílván 1 a végeredménye. A többit is ugyanígy kell csinálni.

2015. okt. 10. 08:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, előre gondolkodtam...


Triviális hogy lg10=1.


2x1=2.


2-2=0.


valami^0=1, így jön ki az eredmény.


(Feltéve hogy valami nem = 0-val).

2015. okt. 10. 08:47