Egy vonatszerelvény sebessége fékezés folytán 80 m úton 90 km/h sebességről 54 km/h sebességre csökkent. A fékezés megkezdésétől számítva a jármű:
a) mennyi idő alatt áll meg?
b) mekkora úton áll meg?
Köszönöm.
2015. okt. 6. 19:08
1/2 anonim válasza:
s=80 m, v0=90 km/h=25 m/s, v=54 km/h=15 m/s
delta t=?
s=(v0+v)/2*t
80=(25+15)/2*t
80=20t
4=t
a=delta v/delta t =10 m/s /4 s s=2.5 m/s^2
a, 25 m/s / 2.5 m/s^2 = 10 s alatt állt meg
b, Mivel 0 lett a végsebesség így:
s= 1/2*a*t^2 = 1/2*2.5 m/s^2 * 10^2 = 125 m alatt állt meg.
Remélem érthető volt.
2/2 anonim válasza:
Még annyi hogy tanárfüggő, hogy a mértékegységeket ki kell-e írni, de az már nem sok, és az "a" negatív lesz mert a sebesség változás negatív volt csak nem tettem ki a mínusz jelet.