Valaki eltudja nekem magyarázni ezt a fizika feladatot?


Egy vonatszerelvény sebessége fékezés folytán 80 m úton 90 km/h sebességről 54 km/h sebességre csökkent. A fékezés megkezdésétől számítva a jármű:

a) mennyi idő alatt áll meg?

b) mekkora úton áll meg?


Köszönöm.


2015. okt. 6. 19:08
 1/2 anonim válasza:

s=80 m, v0=90 km/h=25 m/s, v=54 km/h=15 m/s

delta t=?


s=(v0+v)/2*t

80=(25+15)/2*t

80=20t

4=t


a=delta v/delta t =10 m/s /4 s s=2.5 m/s^2


a, 25 m/s / 2.5 m/s^2 = 10 s alatt állt meg

b, Mivel 0 lett a végsebesség így:

s= 1/2*a*t^2 = 1/2*2.5 m/s^2 * 10^2 = 125 m alatt állt meg.

Remélem érthető volt.

2015. okt. 6. 21:18
 2/2 anonim válasza:
Még annyi hogy tanárfüggő, hogy a mértékegységeket ki kell-e írni, de az már nem sok, és az "a" negatív lesz mert a sebesség változás negatív volt csak nem tettem ki a mínusz jelet.
2015. okt. 6. 21:24