Hány olyan háromjegyű szám van, amelyben két különböző számjegy van?

Ne csak végeredményt írjatok...előre is köszönöm :)

2015. okt. 9. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az összes háromjegyű szám 900, ebből levonod azoknak a számát, amikben nem két különböző számjegy van (értsd; 3 különböző vagy 3 azonos).
2015. okt. 9. 14:59
 2/7 anonim válasza:
ha a háromjegyű számokat szeretnéd megtudni,akkor sz 9x10x10 (mert az első helyre nullán kívül minden szám kerülhet,a többi helyre a nulla is ) ha azokat a számokat aminek 2 különböző jegye van (ebből következik hogy kettő azonos lesz,akkor 9x10x1 (mert az első helyre a nullán kívül továbbra is bármi kerülhet,a második helyre bármi kerülhet a harmadik helyre pedig csak az ami az elsőre került.
2015. okt. 9. 15:19
 3/7 A kérdező kommentje:
ugyanezt írtam én is mint az utolsó.....és a megoldásnak mégis 243 van írva...:S .....most akkor az hogy?
2015. okt. 9. 15:26
 4/7 A kérdező kommentje:
még ha azt írná,h legalább kétjegyű szám van (bár azt már tényleg nem tudom ,h kell kiszámolni) még akkor talán elfogadom....a könyvben való megoldást...de egyébként ugyanazt írtam mint az utolsó
2015. okt. 9. 15:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig 243 van. Az előző felírás hibás, mert nem 9*10*1 db van, ugyanis az utolsó helyre az is mehet ami az első, meg az is ami a második. Ahol meg az első és a második ugyanaz, ott bármi mehet utolsónak, kivéve az első (és második) számjegyet.

Tehát, van százas blokkonként 9 tizes blokk, ahol az első és a második számjegy különbözik, ezek mindegyikében két szám lesz a feltételnek megfelelő. Ez eddig 9*2=18. Abban a tizes blokkban meg, ahol az első két számjegy azonos, kilenc megfelelő lesz - csak az nem jó, ahol a harmadik is azonos. Ez tehát 9. 18+9=27 db van százasonként. 9 db százas blokk van, ez tehát 9*27=243

2015. okt. 9. 16:15
 6/7 tatyesz ***** válasza:

És miért nem úgy számoltad, ahogy az első mondta? Akkor kijön a 243.


Összes 3 jegyű: 9*10*10=900

Aminek minden számjegye ugyanaz: 9

Aminek minden számjegye különbözik: 9*9*8= 648


900-9-648=243

2015. okt. 10. 08:57
 7/7 A kérdező kommentje:
ÉRTEM!.....megcsináltam úgy,hogy: megnéztem,hogy hány oyla nszám van ha van benne 0...ekkor kijött 27....megnéztem a többit (amiben semmilyen 0) nincs....így kijött az,hogy ha pl egy szám adott,h annak benne kell lennie...akkor (8*1) db-van....de az az adott szám bármelyik 3 helyen lehet tehát megszoroztam 3-mal....de az az adott szám...az lehetne bármelyik a kilenc számjegyből....így az egészet megszoroztam 9-cel.....ezeket összeadva kijött a megoldás...vhogy így kellett volna?
2015. okt. 10. 09:24