2015. ápr. 12. 14:16
1/3 anonim válasza:
Hát… Ha az egyik számjegy kétszerese a másiknak, akkor csak a 12, 21, 24, 36, 42, 48, 63 és 84 számok jönnek szóba. Próbálgasd ki őket, és megtalálod az összes jót.
2/3 anonim válasza:
Ha nem próbálgatod végig, akkor is megtalálod az összes jót. :D
Mikor lesz a 21x-nek a fele 12x ?
3/3 anonim válasza:
Legyen a két számjegy a és b
Ezekkel a szám
N = 10a + b
A fordítottja
R = 10b + a
A feltétel
1.) R = N/2
2a.) a = 2b
2b.) b = 2a
Az első feltételből
2R = N
Behelyettesítve a számok helyi értékes alakját
2(10b + a) = 10a + b
Felbontva a zárójelet, majd összevonva lesz
20b + 2a = 10a + b
19b = 8a
A 2a) feltétellel
19b = 16b
A 2b.) feltétellel
38a = 8a
vagyis a feladatnak nincs megoldása.