Levezetné nekem valaki ezt a kémiai feladatot?

Mennyi KOH szükséges 200ml 0.6 molos KOH oldat készítéséhez?

2015. okt. 4. 01:41
 1/1 anonim válasza:

Először a mólszázalékok alapján számolunk: az oldathoz kell 0,6 mol KOH és 99,4 mol víz, ezek tömegei:


m(KOH) = 0,6 mol * 56 g/mol = 33,6 g

m(H2O) = 99,4 mol * 18 g/mol = 1789,2 g

m(oldat) = 1822,8 g


Mivel nem írtál sűrűséget, és az oldat is elég híg (1,8 tömegszázalék), közelíthetünk a tiszta víz sűrűségével (d = 1 g/ml).


A 200 ml oldat térfogata:


d = m/V -> V = m/d = 200/1 = 200 g


Az ehhez szükséges KOH mennyiségét egyenes arányossággal kapjuk meg:


1822,8 g oldathoz 33,6 g KOH kellett

200 g oldathoz x g KOH kell:


200/1822,8 = x/33,6


x = 200/1822,8*33,6 = 3,69 g


A 200 ml-es oldathoz 3,69 g (vagy 0,066 mol) KOH szükséges.

2015. okt. 4. 08:30