Egy derékszögű 3szög befogóinak hossza cm-ben mérve egész szám és a befogók négyzetének ősszege 25 cm^2. Hány cm a 3szögbe irható kör sugara?

2015. okt. 3. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

a^2 + b^2 = 25

Ebből látszik, hogy furfangosan ugyan, de ez a Pitagorasz-tétel, vagyis egy gyökvonással ki tudod számolni az átfogót, az 'a' és 'b' befogó pedig a Pitagoraszi számhármas miatt 3 illetve 4cm hosszú.

Ha ez megvan, akkor van egy olyan képlet, hogy T=(K/2)*r, ahol T a terület, K pedig a kerület, r a keresett sugár.

T=a*b

K=a+b+c

Behelyettesíted, és megoldod.

2015. okt. 3. 17:43