2015. szept. 29. 19:01
1/3 anonim válasza:
sin(2y)=2sin(y)cos(y).
cos(2y)=cos^2(y)-sin^2(y).
Ezeket helyettesítsd be, amig az argumentumok együthatója egyenlő nem lesz.
2/3 tatyesz válasza:
-sin(2x)=sin(-2x) (vagyis a sin előtt álló - bevihető a sin utáni zárójelbe)
cos(x:2)=sin(90°-x:2)
-sin(2x)=cos(x:2)
sin(-2x)=sin(90°-x:2)
-2x = 90°-x:2 + k360°
x1 = -60° - k240°
-2x = 180° - (90°-x:2) + k360°
x2 = -36° - k144°
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindkettőtöknek:) nem is volt olyan nehéz:)
2015. okt. 7. 21:59