Valaki segít matekból levezetni nekem? -sin2x=cos (X:2)


2015. szept. 29. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

sin(2y)=2sin(y)cos(y).


cos(2y)=cos^2(y)-sin^2(y).


Ezeket helyettesítsd be, amig az argumentumok együthatója egyenlő nem lesz.

2015. szept. 29. 21:31
 2/3 tatyesz ***** válasza:

-sin(2x)=sin(-2x) (vagyis a sin előtt álló - bevihető a sin utáni zárójelbe)


cos(x:2)=sin(90°-x:2)


-sin(2x)=cos(x:2)


sin(-2x)=sin(90°-x:2)


-2x = 90°-x:2 + k360°

x1 = -60° - k240°


-2x = 180° - (90°-x:2) + k360°

x2 = -36° - k144°

2015. szept. 30. 13:57
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindkettőtöknek:) nem is volt olyan nehéz:)
2015. okt. 7. 21:59