Hatarozd meg az f:{1,2,3,4}-->{1,2,3,4} fuggvenyek szamat, amelyre f(1)=f(4) ?2015. aug. 18. 14:05
1/1 anonim válasza:
Veletlenul nem erdelyben poterettsegizel matekbol?
Amugy, ha f(1)=f(4), akkor f(1) felvehet 4 erteket, f(2) szinten 4 erteket, f(3) szinten 3 erteket. Viszont f(4) ugyan azt veszi fel mint az f(1). Olyan mintha ott sem lenne. Igy 4*4*4=4^3=64 ilyen fuggveny letezik