Matekbol segitseg? (fuggvenyek)

Hatarozd meg az f:{1,2,3,4}-->{1,2,3,4} fuggvenyek szamat, amelyre f(1)=f(4) ?

2015. aug. 18. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Veletlenul nem erdelyben poterettsegizel matekbol?


Amugy, ha f(1)=f(4), akkor f(1) felvehet 4 erteket, f(2) szinten 4 erteket, f(3) szinten 3 erteket. Viszont f(4) ugyan azt veszi fel mint az f(1). Olyan mintha ott sem lenne. Igy 4*4*4=4^3=64 ilyen fuggveny letezik

2015. aug. 18. 14:40