1. Adjuk meg annak a körnek az egyenletét, amely koncentrikus az
x^2+y^2+4x+8y+4=0 körrel, sugara pedig feleakkora!
2. Milyen hosszú húrt metsz ki az
x+y=-4 egyenletű egyenes az
(x+1)^2+(y+2)^2=25 egyenletű körből?
2015. aug. 26. 13:24
1/3 anonim válasza:
(X+2)^2-4+(y+4)^2-16+4=0
(x+2)^2+(y+4)^2=16
a kör középpontja: -2;-4 sugar 4
Ha koncentrikus akkor a középpont ugyanaz -2;-4
sugár feleakkora akkor 2
egyenlet:
(x+2)^2+(y+4)^2=4
2/3 anonim válasza:
A 2.-nál meg kell oldani az egyenletrendszert, kijön a két metszéspont majd a két pont távolsága képlettel megkapod a húr hosszát.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 26. 15:28