1. Adjuk meg annak a körnek az egyenletét, amely koncentrikus az

x^2+y^2+4x+8y+4=0 körrel, sugara pedig feleakkora!

2. Milyen hosszú húrt metsz ki az

x+y=-4 egyenletű egyenes az

(x+1)^2+(y+2)^2=25 egyenletű körből?


2015. aug. 26. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

(X+2)^2-4+(y+4)^2-16+4=0

(x+2)^2+(y+4)^2=16

a kör középpontja: -2;-4 sugar 4

Ha koncentrikus akkor a középpont ugyanaz -2;-4

sugár feleakkora akkor 2

egyenlet:

(x+2)^2+(y+4)^2=4

2015. aug. 26. 13:56
 2/3 anonim ***** válasza:
A 2.-nál meg kell oldani az egyenletrendszert, kijön a két metszéspont majd a két pont távolsága képlettel megkapod a húr hosszát.
2015. aug. 26. 14:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 26. 15:28