2015. szept. 28. 17:38
1/1 anonim válasza:
a1+a2+a3=26 amiből
a+a*q+a*q^2=26 itt az egyszerűség kedvéért legyen a1=a
a5+a6+a7=2106 amiből
a*q^4+a*q^5+a*q^6=2106
Az első egyenletből kiemelsz a-t a másodikból a*q^4-et.
a*(1+q+q^2)=26
a*q^4*(1+q+q^2)=2106
Az alsó egyenletet elosztod a felsővel, ekkor az egyszerűsítés miatt q^4=81. Ebből q=3 és q=-3. Visszahelyettesítesz az egyszerűbb egyenletbe.
a*(1+3+3^2)=26
a=2
a*(1+(-3)+(-3)^2)=26
a=26/7
1. megoldás
a=2 és q=3
S7=2*(3^7-1)/(3-1)=3^7-1=2186
2. megoldás
a=26/7 és q=-3
S7=26/7*((-3)^7-1)/(-3-1)=...
Remélem nem számoltam el semmit se! Nincs kéznél a gépem ezért a befejezést rád bízom.