Mutassuk meg, hogy az alábbi sotozatoknak csak 1 közös elem van! An= (N^2) -2;Bn= (N^2) +3?

nem tudom hogy szokták jelölni gépen,az a lényeg,hogy n-edik tag,amit kicsivel írtam,az alsó indexben van

2013. szept. 10. 17:49
 1/6 anonim válasza:
Ez valami vicc?? :DDDD
2013. szept. 10. 17:56
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen komoly,miért?
2013. szept. 10. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
(n+m)(n-m)=5 mikó lehet?
2013. szept. 10. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A viccelődőknek itt van a feladat részletesen leírva:

[link]

Most már csak bizonyítani kellene, hogy 7 az EGYETLEN közös elem.

2013. szept. 10. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Elnézést, a #3 -as megadta a választ, csak a " mikó "-tól nem értettem meg.

Két négyzetszám különbsége valóban így írható fel, viszont az 5 csak 5*1 -re bontható, tehát csak m=3, n=2 lehet a megoldás. (3^2-2=2^2+3=7)

2013. szept. 10. 20:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. szept. 14. 21:15