Kémia házi feladat! Ezt hogy kell megcsinálni?

Valaki levezetné nekem: 200g 10m/m% sósav hány g Mg-al reagál? A folyamat során hány g H gáz keletkezik?

2013. febr. 24. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

A reakcó egyenlet szerint 24g Mg 73g HCl-el reagál, és 2g H2 keletkezik.


A feladat szerint 200g 10m/m%-os sósavunk van, amely 200*0,1=20g HCl-t tartalmaz.Jelöljük a feladatban szereplő Mg tömegét x-el.


20/73=x/24

x=6,57 g

Jelöljük a feladatban szereplő H2 tömegét y-nal.


20/73=y/2

y= 0,5479g

2013. febr. 24. 15:41