Valaki levezetné nekem: 200g 10m/m% sósav hány g Mg-al reagál? A folyamat során hány g H gáz keletkezik?2013. febr. 24. 15:10
1/1 anonim válasza:
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
A reakcó egyenlet szerint 24g Mg 73g HCl-el reagál, és 2g H2 keletkezik.
A feladat szerint 200g 10m/m%-os sósavunk van, amely 200*0,1=20g HCl-t tartalmaz.Jelöljük a feladatban szereplő Mg tömegét x-el.
20/73=x/24
x=6,57 g
Jelöljük a feladatban szereplő H2 tömegét y-nal.
20/73=y/2
y= 0,5479g