Aramnd kérdése:

A városból egy autó 60 km/h-val halad, B városból egy másik autó 76 km/h-val halad. A városok közti távolság 170 km távolság. Mennyi idő múlva és hol fognak találkozni?

Ennek kb a kiszámításáról lenne szó.A folyamatáról.
2015. szept. 26. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a) Ez olyan, mint ha az A városból indulna egy autó 60+76=136 km/h sebességgel B városba, és mennyi idő alatt ér oda. Innen gondolom már megy.


b) Ha az a) pontban kiszámoltad az időt, akkor kiszámolod pl az A városból induló autó sebességével, hogy ezen idő alatt mekkora utat tesz meg. A válasz pedig, hogy ekkora távolságra lesz az A várostól.

2015. szept. 26. 21:55
 2/4 anonim ***** válasza:

s1-2=170km

v1=60km/h

v2=76km/h

t=?

v1=s1/t1

v2=s2/t2

2015. szept. 26. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A két gépkocsi sebességeit összeadhatjuk, hiszen időegység alatt annyival csökken köztük a távolság, amennyit ketten együtt megtesznek.

60 km/óra + 76 km/*óra = 136 km/óra.

A 170 km-es utat 136 km/órás sebességgel 170 km / 136 km/óra = 1,25 óra alatt lehet megtenni. A két autó ennyi idő múlva találkozik.

A 60 km/órával haladó ezalatt 60 km/óra * 1,25 óra = 75 km-t tesz meg.

A 76 km/órával haladó ezalatt 76 km/óra * 1,25 óra = 95 km-t tesz meg.

(75 + 95 = 170)

Tehát „A” várostól 75, „B” várostól 95 km-re találkoznak.

2015. szept. 26. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
úgy is meg lehet csinálni, hogy felosztod a távod 60:76 arányban és már meg is kaptál mindent
2015. szept. 26. 23:43