Elektromágnességben szeretnék segítséget: 2 ponttöltés között 25 cm távolság van, az egyik 5*10^-9 C, a másik 6*10^-8 C töltésű. Hol 0 az elektromos térerősség értéke?


2012. febr. 26. 23:21
 1/2 bongolo ***** válasza:

A kettő között, az elsőtől x távolságra:

k·Q1/x² = k·Q2/(0,25-x)²

5·10^(-9)·(0,25-x)² = 6·10^(-8)·x²

5(0,25-x)² = 60x²

Oldd meg a másodfokú egyenletet. A két gyök közül a pozitív lesz a megoldás, majdnem 6 centi. (A negatív nem jó, mert az az elsőtől balra lévő helyet jelentené, de ott nem a fenti egyenletet kell felírni. Ott nem is ejtheti ki egymást a két térerősség.)

2012. febr. 27. 00:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. febr. 28. 06:50