2012. febr. 26. 23:21
1/2 bongolo válasza:
A kettő között, az elsőtől x távolságra:
k·Q1/x² = k·Q2/(0,25-x)²
5·10^(-9)·(0,25-x)² = 6·10^(-8)·x²
5(0,25-x)² = 60x²
Oldd meg a másodfokú egyenletet. A két gyök közül a pozitív lesz a megoldás, majdnem 6 centi. (A negatív nem jó, mert az az elsőtől balra lévő helyet jelentené, de ott nem a fenti egyenletet kell felírni. Ott nem is ejtheti ki egymást a két térerősség.)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. febr. 28. 06:50