Két falu között 18 km a távolság, ha délben indul mindkét faluból egy ember a másik falu fele akkor mikor lesznek 2 km-re egymástól, ha az egyik 4,5 km/h-val a másik pedig 3,5 km/h-val megy?

S.O.S!!! Légyszi segítsetek!!!!!

2014. márc. 16. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

v=8 km/h

s=16km

-----------

t=s/v=16/8=2 óra múlva

2014. márc. 16. 13:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen.
2014. márc. 16. 13:58