Hogyan tudom kiszámolni, hogy hány %-os növekedés a 3-ról 3,5-re való növekedés?

Megtennétek, hogy nem csak eredményt írjátok le, hanem a megoldási folyamatot is?

2015. szept. 26. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A 100% a teljes, a bázis stb.

Ha 3-ról változik valami, akkor a 3 a 100%.

Ennek 1%-a az a 100-ad része, vagyis 3/100=0,03.

Ha 3,5-re változik, akkor a változás 3,5-3=0,5.

Ez a 0,5 hány %? Az 1% az 0,03. A 0,5 annyi %, ahányszor megvan benne az 1%, azaz a 0,03.

0,5/0,03=16,666.... Tehát, a 3 16,666... (pontosan 16 egész és 2/3) %-kal növekedett.

2015. szept. 26. 21:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. szept. 26. 22:08