[Matematika] Hogyan tudom kiszámolni ezeket a feladatokat? (hogyan érthetem meg a szinusz koszinus tételt)?


Szinusz-, koszinusz-tétel

1. Egy háromszögben két oldal: 5 cm és 8 cm, a 8 cm hosszú oldallal szemközti szög 65°. Mekkora a harmadik oldal hosszúsága és a többi szög nagysága?


2. Háromszög két oldalának hossza: 6 és 11, a rövidebb oldallal szemközti szög 30°. Mekkorák az ismeretlen szögek és az oldalhosszúság?


3. Háromszög két oldalának összege 26 cm, ezekkel szemközti szögek: 47°és 56°. Mekkorák az ismeretlen oldalak?

4. Háromszög két oldalának különbsége 50 cm, ezekkel szemközti szögek: 38°és 42°. Mekkorák az ismeretlen oldalak?


5. Háromszög két oldalának aránya: 6:13, a rövidebb oldallal szemközti szög 24°. Mekkorák a háromszög ismeretlen szögei?


6. Egy háromszög területe 40 cm2. Két szomszédos oldala 12 cm és 15 cm. Mekkorák lehetnek a háromszög szögei és oldalai?


7. Egy paralelogramma két átlójának hossza: 10 cm és 15 cm. Mekkora szöget zárnak be az átlók, ha a négyszög területe 40 cm2?


8. Mekkora a területe és kerülete annak a háromszögnek, melynek egyik oldala 10 cm, a rajta fekvő szögek nagysága 60°és 40 °?


9. Egy 30 cm oldalú szabályos háromszög egyik szögét három egyenlő részre osztó egyenesek mekkora részekre osztják a szemközti oldalt?


10. Egy háromszög három oldalhosszúsága: 12,16,19. Mekkorák a szögei?


11. Egy háromszög két oldala: 12 és 20, bezárt szögük 25°. Mekkora a háromszög területe, és a harmadik oldal hossza?


12. Egy háromszög területe 60 cm2, két oldala: 20 cm és 17 cm. Mekkora a háromszög kerülete, és mekkorák a szögei?


13. Egy háromszög két oldalának összege 30, ezek által bezárt szög 60°, a harmadik oldal 20. Mekkora a háromszög területe?


14. Egy háromszög oldalainak aránya 4:5, az általuk bezárt szög 120°, a harmadik oldal 60 cm. Mekkorák az ismeretlen oldalak és szögek?


15. Egy konvex négyszög oldalai rendre: 14 cm, 6 cm, 10 cm és 12 cm hosszúak. A 12 cm és 14 cm hosszúságú oldal bezárt szöge 42°. Mekkorák a négyszög ismeretlen szögei, és milyen hosszúak az átlói?


16. Ferihegy II-ről 1 perc eltéréssel száll fel két repülőgép. Az egyik déli irányba, a másik északkeleti irányba repül 650 km/h sebességgel. Mennyi idő múlva lesznek egymástól 200 km távolságra?


Ha valaki részletesen leírná ezeknek a megoldás menetét és elmagyarázná hogyan kell számolni milyen képlettel tétellel azt megköszönném :)



2015. szept. 19. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdésre csak ezt tudom válaszolni:

[link]

2015. szept. 19. 23:05
 2/4 Tom Benko ***** válasza:

Ha te nem vagy hajlandó belekezdeni, miért tételezed fel, hogy mi hajlandóak leszünk? Tessék szépen nekifogni, aztán ha elakadsz, feladatonként külön-külön kérdezz!

Amúgy: Szinusz-tétel: \frac{a}{b}=\frac{\sin\alpha}{\sin\beta}

Koszinusz-tétel: a^2+b^2-2ab\cos\gamma=c^2

2015. szept. 20. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Benkő, te vagy a kedvenc tanárom!
2015. szept. 20. 10:49
 4/4 anonim ***** válasza:

1.

a=5cm; b=8cm és béta=65fok


a/b= sin(alfa) / sin(béta)

Ebbe behelyettesítesz.


5/8 = sin(alfa) / sin(65) amiből megkapod az alfát. Ebből megy a gamma és a c oldal.


Sajnos teljesen egyet kell, hogy értsek az előttem szólókkal. Próbáld meg előszedni a képletek és "ráhúzni" az adott példákra. Ha csak az kell, hogy valaki megcsinálja őket és semmit se értesz belőle, az nagyon nagy butaság.

2015. szept. 20. 21:45