Megoldanátok ezt a matematika feladatot? Mert nekem nem jön ki.

Egy gyerek elfelejtette a biciklizárjának a négyjegyű kódját. Arra emlékezett, hogy kettővel kezdődött és 1 db nulla volt benne és osztható volt öttel. Ha minden lehetséges szóba jöhető esetet kipróbál, és egy eset kipróbálása 5 másodpercig tart, akkor legfeljebb mennyi idő alatt tudja kinyitni a zárat?

2015. szept. 26. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes a 0-val kapcsolatban gondolkozni:


-ha a második helyre 0 kerül, akkor az 5-tel való oszthatóság miatt az utolsó helyre 0 megy, az utolsó előttire pedig bármilyen nemnulla számjegy, tehát ebből 9 lehetőség van.


-ha a harmadik helyre kerül a 0, akkor gyakorlatilag ugyanez a gondolatmenet, tehát 9 lehetőség.


-ha az utolsó helyre megy a 0, akkor a középső két helyre bármilyen 0-t nem tartalmazó számjegyet írhatunk, ezt 9*9=81-féleképpen tudjuk megtenni.


Több lehetőség nincs, tehát 9+9+81=99 kombinációt kell végigpróbálnia legrosszabb esetben, ehhez 99*5=495 másodperc=8 perc 15 másodperc időre van szüksége.

2015. szept. 26. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit tudunk:

1. helyen "2" van

1db 0 van benne és 5-tel osztható, ezért CSAK az utolsó helyen lehet 0



2|_|_|0


Tehát: 1*9*9*1 = 81 eset van.

81*5 = 405 s

2015. szept. 27. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: Akár csak egy röpke pillantást vetettél az én hozzászólásomhoz? Mert akkor nem írtál volna ekkora ökörséget...
2015. szept. 27. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:

> ha a második helyre 0 kerül, akkor az 5-tel való oszthatóság miatt az utolsó helyre 0 megy


Vagy ha nem, hát kisnyúl. 2015 nálatok nem osztható öttel? Nálunk igen :)


Igazából az van hogy ha az utolsó 5 akkor osztható lesz menten öttel és a második és harmadikból valamelyik nulla, ilyenből van 19 (0 és egy egyjegyű szám , csak a 00-t ne számold kétszer). Ha az utolsó 0 akkor is osztható öttel, de akkor semmi megkötés nincs a másodikra és harmadikra, abból lesz pont száz 00-99. Tehát a helyes válasz 119, 595 másodperc, kicsit kevesebb mint tíz perc.

2015. szept. 28. 04:33
 5/6 anonim ***** válasza:

# 1/4 Időpont tegnapelőtt 21:02


"-ha a második helyre 0 kerül, akkor az 5-tel való oszthatóság miatt az utolsó helyre 0 megy"


Ez most vagy egy akkora tévedés mint ide Kamcsatka, vagy egy legalább akkora elírás. Hogy sikerült az 5 helyett 0-t írni? A mondat így lenne helyesen, én megkockáztatom, hogy ezt akartad írni:


Ha a második helyre 0 kerül, akkor az 5-tel való oszthatóság miatt az utolsó helyre 5 megy


# 2/4 Időpont tegnap 11:54


"1db 0 van benne és 5-tel osztható, ezért CSAK az utolsó helyen lehet 0"

Felétek sem osztható öttel a már említett 2015?


# 3/4 Időpont tegnap 13:25


Olvasd el, hogy mit írtál. Bár én rájöttem, hogy mit akartál, de nagyon nem azt sikerült. Innentől kezdve szerintem ne menjünk bele abba, hogy ki írt nagyobb ökörséget. Annak ellenére, hogy a te megoldásod legalább helyes.


# 4/4 Időpont ma 04:33

Ez is csak majdnem jó, de te is kihagytad azt az információt, hogy 1 darab nulla van a kódban.


Kérdező az első válaszadó megoldása és levezetése a helyes, de vedd figyelembe azt amiképp én kijavítottam. A levezetés nem mindegy.

2015. szept. 28. 07:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Hopp, tényleg kihagytam hogy pont egy nulla van benne. Sokat nem változtat a témán... a 19 helyett lesz 18, a száz helyett meg 99 mert a 00 nem játszik.
2015. szept. 28. 08:58