Két város 24km-re van egymástól.Az egyikből 3,5km/h sebességgel, a másikból 4,5 km/h sebességgel indul reggel 8 órakor 2 gyalogos egymással szemben.Hol és mikor találkoznak?2014. szept. 1. 18:50
1/2 anonim válasza:
Legyen x óra a találkozásig eltelt idő.
Ekkor 3,5*x+4,5*x=24 (mivel ugye ketten megtették együtt a teljes távot x idő alatt)
Ebből x=3
Tehát 3 óra múlva (11-kor) találkoznak.
Eddig az első 3,5*3=10,5; a másik 4,5*3=13,5 km-t tett meg.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. szept. 1. 19:11