Megoldanátok ezt a matekpéldát? (9. o)

Két város 24km-re van egymástól.Az egyikből 3,5km/h sebességgel, a másikból 4,5 km/h sebességgel indul reggel 8 órakor 2 gyalogos egymással szemben.Hol és mikor találkoznak?

2014. szept. 1. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen x óra a találkozásig eltelt idő.



Ekkor 3,5*x+4,5*x=24 (mivel ugye ketten megtették együtt a teljes távot x idő alatt)

Ebből x=3


Tehát 3 óra múlva (11-kor) találkoznak.


Eddig az első 3,5*3=10,5; a másik 4,5*3=13,5 km-t tett meg.

2014. szept. 1. 19:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. szept. 1. 19:11