Megoldanátok nekem ezt a feladatot? (matek)

Mekkora a szabályos háromszög magassága, ha 6cm-rel rövidebb az oldalánál?
2014. ápr. 12. 18:35
 1/5 anonim válasza:
ennyi az egész feladat?
2014. ápr. 12. 18:48
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2014. ápr. 12. 18:49
 3/5 anonim válasza:
mivel nincs megadva, mondhatod azt, hogy az oldalát felveszed egy tetszőleges méretre (ugye akkor az össze oldala akkora lesz mivel szabályos) legyen ez az oldal "a" ahol a=12cm. A magasság pedig: m= a-6 = 12-6 = 6 cm. kész:D jobb ötletem nincs mivel rendes egyenlettel csak hülyeség jön ki.
2014. ápr. 12. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű a megoldás:

[link]

Ugye megértetted?

2014. ápr. 12. 19:40
 5/5 VálaszVálaszoló válasza:
Ha nem volt világos az előttem szóló akk ezt hozzácsatolnám :) [link]
2014. ápr. 13. 21:57