Mekkora a szabályos háromszög magassága, ha 6cm-rel rövidebb az oldalánál?2014. ápr. 12. 18:35
2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2014. ápr. 12. 18:49
3/5 anonim válasza:
mivel nincs megadva, mondhatod azt, hogy az oldalát felveszed egy tetszőleges méretre (ugye akkor az össze oldala akkora lesz mivel szabályos) legyen ez az oldal "a" ahol a=12cm. A magasság pedig: m= a-6 = 12-6 = 6 cm. kész:D jobb ötletem nincs mivel rendes egyenlettel csak hülyeség jön ki.
4/5 anonim válasza:
5/5 VálaszVálaszoló válasza:
Ha nem volt világos az előttem szóló akk ezt hozzácsatolnám :) [link]