Megoldanátok ezt az EGYSZERŰ feladatot?


x a másodikon+ 8x-10=

Szorzattá kell alakítani.

Légyszi segítsetek mert nem tudom megoldani.


2013. okt. 23. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:

x^2 + 8x -10 = x^2 + 8x + 16 - 16 -10 = (x+4)^2 - 26=


=(x + 4 - gyök26)*(x + 4 + gyök26)


-KA-

2013. okt. 23. 13:14