x a másodikon+ 8x-10=
Szorzattá kell alakítani.
Légyszi segítsetek mert nem tudom megoldani.
2013. okt. 23. 13:06
1/1 anonim válasza:
x^2 + 8x -10 = x^2 + 8x + 16 - 16 -10 = (x+4)^2 - 26=
=(x + 4 - gyök26)*(x + 4 + gyök26)
-KA-