x-8,13+4,2=84
2(x-4,5)>128
x:3,87>9,5
2015. szept. 7. 15:16
1/3 anonim válasza:
Egyszerű szorzás osztás, mit nem értesz.
Példa: Ha az egyenleted Ax+B=C alakú, akkor nyílván
x=(C-B)/A, feltéve hogy A=/=0.
2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit késō de kösz már ûgy is megoldottam.
2015. szept. 8. 10:06
3/3 Tom Benko válasza:
Itt van egy pár:
2x=4 megoldása x=2
3x+1=7 megoldása x=2