x-8,13+4,2=84

2(x-4,5)>128

x:3,87>9,5



2015. szept. 7. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű szorzás osztás, mit nem értesz.


Példa: Ha az egyenleted Ax+B=C alakú, akkor nyílván


x=(C-B)/A, feltéve hogy A=/=0.

2015. szept. 7. 20:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit késō de kösz már ûgy is megoldottam.
2015. szept. 8. 10:06
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Itt van egy pár:

2x=4 megoldása x=2

3x+1=7 megoldása x=2

2015. szept. 8. 14:36