[link]

2015. máj. 26. 07:12
 1/6 páwwwa válasza:
0%

Minden egyes számnak vedd a gyökét,csak utána add hozzá vagy vedd el

Pl:4r a négyzeten az csak simán 4r lesz

De lehet hülyeséget beszélek

2015. máj. 26. 07:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Euklideszi algoritmus megvan?
2015. máj. 26. 08:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs..azt mondtak, hogy paratlan reciprok egyenletre lehet vissza vezetni. Ennyi tampontot adtak.
2015. máj. 26. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
#1 ez oszt igen
2015. máj. 26. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Leginkább Hornerrel. Jó barátod a google pedig a továbbiakban segít :-)
2015. máj. 26. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez a kifejezés mit takar, de az egyenletek alakjából felvetődik a következő:


Ha a(x)=4x^2-20x+21, akkor


p(x)=x^5*a(x)+a(x)=(x^5+1)*a(x)

q(x)=x^3*a(x)+2*a(x)=(x^3+2)*a(x)


Az x^5+1 és x^3+2 polinomoknak nem lehet közös gyöke (erre hirtelen nem látok jobb bizonyítást, mint az euklideszi algoritmus), következik, hogy p és q közös gyökei pontosan a gyökei.

2015. máj. 27. 08:58