Megoldanátok ezt a másodfokú egyenletrendszert? (Új együtthatók)


24*(x+y)=7xy

x^2+y^2=100


Bevezettem 2 új együtthatót: xy=a; x+y=b


Behelyettesítettem és ezt kaptam:

24b=7a

b^2-2a=100


Egyátalán jó ez így eddig?



2015. jan. 12. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, eddig jó! Kíváncsi vagyok, hogyan folytatod. :-)
2015. jan. 12. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyit: nem két új együtthatót, hanem két új változót vezettél be.
2015. jan. 12. 17:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos sehogy sem sikerült folytatni...
2015. jan. 20. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A feladat:

24*(x + y) = 7xy

x² + y² = 100

egyenletrendszer megoldása


Azt írtad:

"Bevezettem 2 új változót:

xy = a

x + y = b


Behelyettesítettem és ezt kaptam:

24b = 7a

b² - 2a = 100"

Ekkor írtam, hogy eddig jó és várom a folytatást, ami elmaradt... :-(


Van két egyenleted a két ismeretlenhez, elvileg a feladat megoldható.

Átláthatóbb formába rendezve

24b - 7a = 0

b² - 2a = 100


Az elsőt kettővel, a másodikat héttel szorozva

48b - 14a = 0

7b² - 14a = 700


A másodikból kivonva az elsőt

7b² - 48b = 700


Nullára rendezve

0 = 7b² - 48b - 700


Ez egy jól nevelt másodfokú egyenlet, ami nem lehet ellenfél. :-)

Szép kerek számok lesznek a megoldások.

Ha elakadtál, jelentkezz!


DeeDee

**********

2015. jan. 21. 01:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,innen már megy...:D
2015. jan. 21. 15:38