Elég egyszerű kémiai feladatok, de nem tudom, hogy kellene elkezdeni? Valaki segítene?


1. Adja meg a vegyületek tapasztalati képletét, ha tömeg%-os összetételük a következő:

a, 77.7% Fe, 22.3% S b, 77.5% Mn, 22.6% O c, 71.7% Sb, 28.3% S

d, 30.9% Na, 47.6% Cl, 21.5% O

2. Melyikben van több atom/molekula?

a, 97.2 dm3

normálállapotú propángázban vagy 75.5 g kénben (S8)

b, 273 cm3

standardállapotú klórgázban vagy 18.5 cm3

benzolban?



2015. szept. 23. 23:50
 1/3 A kérdező kommentje:
az első feladat a részében kijött egy olyan arány,hogy 7mol Fe és 2mol S. Ezután mi a következő lépés?:(
2015. szept. 24. 00:02
 2/3 A kérdező kommentje:

az előbb butaságot irtam.

A b.résznél: 100gm Mgo=2,5 mol

77,5g Mg= 3,2mol , 22.6g O = 1,4 mol

de a reakcióegyenlet nem úgy van,hogy 2Mg + 1mol O2= 2mol Mgo. Nem értem miért nem stimmelnek az arányok. Ebből hogy írjak tapasztalati képletet?

2015. szept. 24. 00:50
 3/3 anonim ***** válasza:

1.a


M(Fe)=55,85 g/mol

M(S)=32 g/mol


legyen 1000 g anyag

m(Fe) = 777 g

n= m/M = 777/55,85 =13,91 mol

n(S) = 223/32 = 6,97 mol


egyszerűsítünk 6,97 -el

2 mol vasra jut egy mol kén : Fe2S

Ilyen vegyületet nem ismerek ( van FeS és Fe2S3)


1.b


M[Mn] := 54.94

M[O] := 16

m[Mn] := 77.5

m[O] := 22.6

n[Mn] := m[Mn]/M[Mn]

1.410629778

n[O] := m[O]/M[O]

1.412500000

n[Mn]/n[O] =1


A képlet MnO , ilyen már van



[link]

2015. szept. 24. 22:10