Matematika, sorozatok, segítség kellene minél hamarabb?


Sziasztok!

Segítség kellene ebben a kettő feladatban:


4074. d,f


[link]


az f-nél addig eljutottam,hogy

60*sin n*pi/6=30

beszorzom 6-al és akkor a /6 eltűnik

de tovább nem tudom



nagyon megköszönném ha valaki levezetve leírná nekem ide ezt a 2feladatot



2015. szept. 22. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

" eltűnik " Nem varázsolni kell . . . :

[link]

2015. szept. 22. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:

d. n^2 - 11n + 18 = 30 egyenletet kell megoldd:


n^2 - 11n - 12 = 0, felbontás vagy képlet eredményeként a két gyök -1 és 12; -1 értelemszerűen nem lehet, tehát n = 12 a megoldás


f. 60sin(np/6) = 30 egyenletet kell megoldd, osztod 60-nal


sin(nπ/6) = 1/2


tudod, hogy ha sin x = 1/2, akkor x = π/6 + 2kπ illetve 5π/6 + 2kπ, ahol k egész szám


Vagyis n = 1, 5, 13, 17...

2015. szept. 22. 18:48