Sziasztok!
Segítség kellene ebben a kettő feladatban:
4074. d,f
az f-nél addig eljutottam,hogy
60*sin n*pi/6=30
beszorzom 6-al és akkor a /6 eltűnik
de tovább nem tudom
nagyon megköszönném ha valaki levezetve leírná nekem ide ezt a 2feladatot
2015. szept. 22. 18:08
1/2 anonim válasza:
" eltűnik " Nem varázsolni kell . . . :
2/2 anonim válasza:
d. n^2 - 11n + 18 = 30 egyenletet kell megoldd:
n^2 - 11n - 12 = 0, felbontás vagy képlet eredményeként a két gyök -1 és 12; -1 értelemszerűen nem lehet, tehát n = 12 a megoldás
f. 60sin(np/6) = 30 egyenletet kell megoldd, osztod 60-nal
sin(nπ/6) = 1/2
tudod, hogy ha sin x = 1/2, akkor x = π/6 + 2kπ illetve 5π/6 + 2kπ, ahol k egész szám
Vagyis n = 1, 5, 13, 17...