10 huszad dkg az hány g?
4 ötödm hány dm?
3 negyed km hány m??
25 ketted km az hány m?
500 huszonötöd cm az hány dm?
2 harmad óra hány perc???????
Lécci segitsetek már nagyon hamar!! *-* *.*
2012. jan. 8. 10:46
1/4 anonim válasza:
10/20 dkg = ?g
1dkg = 10g
10/20dkg = 10*10/20g = 5g
4/5m = ?dm
1m = 10dm
4/5m = 10*4/5dm = 8dm
3/4km = ?m
1km = 1000m
3/4km = 1000*3/4m = 750m
25/2km = 12500m
500/25cm = ?dm
1cm = 0,1dm
500/25cm = 0,1*500/25dm = 2dm
2/3h = ?min
1h = 60min
2/3h = 60*2/3min = 40min
2/4 A kérdező kommentje:
nagyon kösziike :)
2012. jan. 8. 11:18
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segitséget!!!!!!
2012. jan. 9. 13:24