Lécci segitenétek a feladatba minél gyorsabban?


10 huszad dkg az hány g?

4 ötödm hány dm?

3 negyed km hány m??

25 ketted km az hány m?

500 huszonötöd cm az hány dm?

2 harmad óra hány perc???????



Lécci segitsetek már nagyon hamar!! *-* *.*


2012. jan. 8. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

10/20 dkg = ?g

1dkg = 10g

10/20dkg = 10*10/20g = 5g


4/5m = ?dm

1m = 10dm

4/5m = 10*4/5dm = 8dm


3/4km = ?m

1km = 1000m

3/4km = 1000*3/4m = 750m


25/2km = 12500m


500/25cm = ?dm

1cm = 0,1dm

500/25cm = 0,1*500/25dm = 2dm


2/3h = ?min

1h = 60min

2/3h = 60*2/3min = 40min

2012. jan. 8. 11:08
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon kösziike :)
2012. jan. 8. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Megoldás:

[link]

2012. jan. 8. 11:19
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segitséget!!!!!!
2012. jan. 9. 13:24