Német. Segitenétek?

Figyelt kérdés

Ez alól a pár link alól kéne, kiszedni a választ:/.Sajnos nem tudok nagyon németül.Nagyon egyszerű az egész, de nekem mégis meghaladja a képességem.Nagyon sokat segitenétek, ha vki rászánna pár percet.


1.Im norden Deutschlands bringt er Weihnachtsmann die Geschenke für die Kinder, im Süden Christkind.Was meinen Sie: Wer ist das "Christkind"?

[link]

2.Der Chriskindlesmarkt wird die "Stadt aus Holz und Tuch" genannt.

Was meinen Site, wie sieht der Markt wohl aus?Tipp: Sehen Sie sich unter "Markt Live" in der "Bilderwelt+ die Fotos vam "Christkindlesmarkt 2010" an.

[link] /index.php?navi=1&rid=26&artid=733&startdia=diashow

3.Glühwein gibt es auf allen Weihnachtsmarkten, Lebkuchen und Zwetschgenmannle dagegen sind Nürberger Spezialitaten.Versuchen Sie heraszufinden, was das ist:


(Hilfe zu aÖ und b):Klicken Sie im "Budenkatalog" Glühwein und Spirituosen" auf die Firma "Gerstacker - Glühwein" und klicken Sie das foto an. Im Text finden Sie auch Informationen zu Lebkuchen)

a.-Glühwein

b.-Lebkuchen

c.-Zwetscgenmannle


4.Nürnberg hat viele Partnerstadte. Sie haben auch alle einen Stand auf dem Christkindelmarkt. Klicken Sie im Menü auf "Christkindlesmarkt" und dann auf Partnerstadte". Welche Partnerstadte von Nürnberg kennen Sie?

a. Schreiben Sie auf, was Sie über diese Stadte wissen.


Nagyon nagy segitség lenne, ha bármilyen primitiv választ adnátok:) Ne túl bonyolultat, mert nem tudok németül.


2011. dec. 8. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Én megpróbálok neked segíteni, ha valaki németes látja majd, talán segít befejezni.

Én sem vagyok jó németes /még csak kezdő vagyok/ de ezt kihívásnak tekintem. Nem tudom pontosan lefordítani, de a lényeget megpróbálom. Felteszem, nem német leckéhez kell.


1.Im norden Deutschlands bringt er Weihnachtsmann die Geschenke für die Kinder, im Süden Christkind.Was meinen Sie: Wer ist das "Christkind"?


Nagyjából lefordítva:

Észak-Németországban a Mikulás hozza az ajándékot a gyerekeknek, délen a karácsonyi angyal.

Ki a karácsonyi angyal?


Auf dem Nürnberger Hauptmarkt, im Herzen der Stadt, öffnet in jedem Jahr Deutschlands berühmtester Weihnachtsmarkt, der Nürnberger Christkindlesmarkt, seine Buden für Besucher aus der ganzen Welt. Immer am Freitag vor dem ersten Advent eröffnet das Nürnberger Christkind um 17.30 Uhr von der Empore der Frauenkirche aus mit dem feierlichen Prolog seinen Markt.

Valami olyasmi, hogy


A Nürnbergi Fővásártéren, a város szívében minden évben kinyit Németország leghíresebb karácsonyi vására, amit az egész világról látogatnak. /Nem szó szerint/

A nürnbergi karácsonyi angyal nyitja meg a Miasszonyunk templomában az első adventi vasárnap előtti pénteken este fél 6-kor, az ünnepélyes prológot...


2. .Der Chriskindlesmarkt wird die "Stadt aus Holz und Tuch" genannt.

Was meinen Site, wie sieht der Markt wohl aus?Tipp: Sehen Sie sich unter "Markt Live" in der "Bilderwelt+ die Fotos vam "Christkindlesmarkt 2010" an.


Az első mondat számomra értelmetlen fordítása az lenne:

A karácsonyi vásár "A város fából és posztóból" elnevezést kapta.?

Mit gondol Ön, /az nem Site, hanem Sie lesz/ hogy néz ki a piac? Hogyan működik a piac?

Nézze meg a "Markt Live" alatt, világképek + fotók a karácsonyi vásáron 2010-ben.


Idáig jutottam, most abba kell hagynom.

Írd be a google-ba, hogy Nürnbergi Karácsonyi Vásár és több találatot is kiad.

Ott meg tudod nézni a képeket és a cikkeket magyarul is. Ha nem magyarul adja ki, akkor úgy írd be, hogy Nürnbergi Karácsonyi vásár magyarul és akkor magyar találatokat fogsz kapni.


Ha a további fordításra is szükséged van, akkor majd megpróbálom folytatni.

Mindenesetre kérek majd visszajelzést, hogy sikerült.

Üdv. Ági

2011. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
bocsi az off-ért, de én is ezt a feladatot kaptam, és nekem is jól jönne a segítség... szóval akit tud, az mondana választ?? nagyon hálás lennék :D
2012. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!