Dobozos matek. Segitenétek?


Egy margarinos doboz 74 mm magas, pereme 10 mm. Milyen magas lesz 10 egymásba rakott doboz?

Hány margarinos dobozt tettem egymásba, ha 184 mm magas lett, és egy margarinos doboz 74 mm magas, pereme 10 mm?

Most 364 mm magas lett az "építmény", mint az előző feladatban. Hány doboz került egymásba?


2011. dec. 10. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha jól értelmezem, akkor 74+ 9*10
2011. dec. 10. 18:09
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem jól irtam fel a feladatot,minden sor egy feladat.

1 fel.:odáig eljutottam,hogy 84 mm magas lesz a doboz,de a második kérdésnél leragadtam.

2011. dec. 11. 09:43
 3/12 anonim válasza:

Az elsőnél azért 184 cm magas, mert a legalsó 74 cm magas. Ebbe jön még egy doboz, aminek a pereme fog csak kilátszani (+10 cm -> 84 cm). Ezután jön még 10 doboz (10x10=100).


A másodiknál 74+(9x10)=164, 20x10 (20 doboz)=200 200+164=364


Stimmel?

2011. dec. 11. 12:55
 4/12 anonim válasza:
oké értem már.....nem számoltam,az a második kérdésnél az alap 74 mm......nagyon világos...köszönöm szépen
2011. dec. 11. 13:41
 5/12 anonim válasza:

Most 364 mm magas lett az "építmény", mint az előző feladatban. Hány doboz került egymásba?


29

72

13

30

14

A fenti 5 lehetőség közül egyiket sem jelölöm be.


ezek a választási lehetőségek a feladat megoldására.,akkor hogy is van???,

2011. dec. 11. 13:52
 6/12 anonim válasza:
Harminc, mert 74 (1) + 90 (9) + 200 (20) = 364 (30)
2011. dec. 11. 13:56
 7/12 anonim válasza:
bocs megvan már 29 a helyes válasz
2011. dec. 11. 13:57
 8/12 anonim válasza:
bocs igazad van...köszönöm
2011. dec. 11. 13:59
 9/12 anonim válasza:

de viszont ha az alap 84,akkor

ha elveszem a 364-84=280:10=28 igaz...

de ha van 1 alapom,beleraktam 28+ 10mm peremet akkor az

1+28=29

lehet hogy hülyeséget írtam....bocsi

2011. dec. 11. 14:09
 10/12 anonim válasza:
Egy baj van, hogy nem 84 cm az alap, te pók.
2011. dec. 11. 14:23
1 2