Bogi egy B számra gondol.Megszorozza 100-zal,a kapott szorzatot osztja 10-zel, a hányadost szorozza 10 000-rel,végül a kapott számot osztja 1000-rel.Így a B számot kapja eredményül.Melyik számra gondolt Bogi?

2015. szept. 16. 21:01
 1/6 anonim válasza:
0.
2015. szept. 16. 21:18
 2/6 anonim ***** válasza:

TEhát.


B*100/10*10000/1000 = B

Ha összefűzzük a szorzásokat/osztásokat azt kapjuk, hogy: B*1000000/10000 = B

tehát: B*100 = B


Ez max akkor jó, ha B=0, mert ha B nem 0, és leosztunk vele:

100=1 lesz az eredményünk, ami.. érezhetően nem jó :D


Ez max akkor elsz jó, ha B=0, mert ha B nem 0, akkor B

2015. szept. 16. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel csak szorozgatás történik, ezért vagy csak a 0 lesz megoldás, vagy bármilyen szám lehet a megoldás.


De a kedvedért kitalálom, hogy a kettő közül melyik, hogy ne mondhasd, hogy lusta vagyok.

100*B/10*10000/1000 = B,

100*B = B,

100*B – B = 0,

(100 – 1)*B = 0,

99*B = 0.

Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, ez a tényező csak a B lehet, tehát B = 0.


Csak a 0 lehet a megoldás.

2015. szept. 16. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Upsz, kis fölösleg ottragadt a végén :D
2015. szept. 16. 21:20
 5/6 A kérdező kommentje:
köszii mindenkinek:3
2015. szept. 16. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

"99*B = 0.

Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, ez a tényező csak a B lehet, tehát B = 0. "


Vagy egyszerűen le is oszthatunk 99-cel, ami egy nem-nulla szám. :)

2015. szept. 17. 09:13