Akárhogy próbálkozom mindig hülyeség jön ki: Mi a megoldás? Miért? Előre is kö. szönöm a segí. Tségeteket


(arányszámítás):

(x/2+1):(x/4-1)=2x:(x-9/4)



2015. szept. 13. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

6/5 a megoldás: [link]


(x/2+1):(x/4-1)=2x:(x-9/4) ugyanaz mint

(x/2+1)/(x/4-1)=2x/(x-9/4) # *(x/4-1)

(x/2+1)=(2x*(x/4-1))/(x-9/4) # *(x-9/4)

(x-9/4)(x/2+1)=2x*(x/4-1) # kibontod a zárójeleket

csoportosítod, stb, stb, ki fog jönni

2015. szept. 13. 13:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 14. 06:37