(arányszámítás):
(x/2+1):(x/4-1)=2x:(x-9/4)
2015. szept. 13. 12:47
1/2 anonim válasza:
6/5 a megoldás: [link]
(x/2+1):(x/4-1)=2x:(x-9/4) ugyanaz mint
(x/2+1)/(x/4-1)=2x/(x-9/4) # *(x/4-1)
(x/2+1)=(2x*(x/4-1))/(x-9/4) # *(x-9/4)
(x-9/4)(x/2+1)=2x*(x/4-1) # kibontod a zárójeleket
csoportosítod, stb, stb, ki fog jönni
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 14. 06:37