Gyök alattx^2+9=3x-72015. szept. 11. 17:19
1/4 anonim válasza:
Gyök alatt (x^2+9) = 3x-7 /mindkét oldalt négyzetre emeled
x^2+9 = (3x-7)^2
x^2+9 = 9x^2 - 42x + 49
0 = 8x^2 -42x -40
Ezt oldd meg és mindenképpen végezd el az ellenőrzést!
2/4 A kérdező kommentje:
Nem +40?
2015. szept. 11. 20:16
3/4 anonim válasza:
De igen, elrontotta az első válaszoló.
4/4 anonim válasza:
Első vagyok. Bocsi, tényleg elrontottam az előjelet.