Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?

Gyök alattx^2+9=3x-7
2015. szept. 11. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyök alatt (x^2+9) = 3x-7 /mindkét oldalt négyzetre emeled

x^2+9 = (3x-7)^2

x^2+9 = 9x^2 - 42x + 49

0 = 8x^2 -42x -40


Ezt oldd meg és mindenképpen végezd el az ellenőrzést!

2015. szept. 11. 18:16
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem +40?
2015. szept. 11. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
De igen, elrontotta az első válaszoló.
2015. szept. 11. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi, tényleg elrontottam az előjelet.
2015. szept. 12. 09:01