Hogyan kell megoldani ezt a két egyenletet?


[link]


Elviekben tudom, behelyettesítéses módszerrel kell őket, de nem sikerül őket végig vinni.


2015. szept. 6. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi volt az eredeti feladat?
2015. szept. 6. 19:21
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek az eredeti feladatok:)
2015. szept. 6. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:

1.

Kibontod a zárójelet, kijön hogy x^4-18 x^3+107 x^2-234 x = 0

ez x (x^3-18 x^2+107 x-234) = 0


Ha a szorzat 0, akkor az egyik tagja 0.

Tehát x=0 tuti jó.


Másik eset hogy x^3-18 x^2+107 x-234=0

Ekkor (x-9) (x^2-9 x+26) = 0


Itt ugye x=9 jó de x^2-9 x+26=0 nál nincs megoldás.


Tehát x=0 vagy x=9.

2015. szept. 6. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

2.


Szorzattá alakítod: (x-3) (3 x-1) (x^2+1) = 0

Ugyanígy ha a szorzat 0, akkor az egyik tag biztosan 0.


Ha x-3=0 akkor x=3

Ha 3x-1=0 akkor x=1/3

Viszont x^2+1 sosem lehet nulla, tehát csak két megoldás van, az x=3 vagy x=1/3.

2015. szept. 6. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 7. 16:14