Elviekben tudom, behelyettesítéses módszerrel kell őket, de nem sikerül őket végig vinni.
2015. szept. 6. 18:58
2/5 A kérdező kommentje:
Ezek az eredeti feladatok:)
2015. szept. 6. 19:37
3/5 anonim válasza:
1.
Kibontod a zárójelet, kijön hogy x^4-18 x^3+107 x^2-234 x = 0
ez x (x^3-18 x^2+107 x-234) = 0
Ha a szorzat 0, akkor az egyik tagja 0.
Tehát x=0 tuti jó.
Másik eset hogy x^3-18 x^2+107 x-234=0
Ekkor (x-9) (x^2-9 x+26) = 0
Itt ugye x=9 jó de x^2-9 x+26=0 nál nincs megoldás.
Tehát x=0 vagy x=9.
4/5 anonim válasza:
2.
Szorzattá alakítod: (x-3) (3 x-1) (x^2+1) = 0
Ugyanígy ha a szorzat 0, akkor az egyik tag biztosan 0.
Ha x-3=0 akkor x=3
Ha 3x-1=0 akkor x=1/3
Viszont x^2+1 sosem lehet nulla, tehát csak két megoldás van, az x=3 vagy x=1/3.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 7. 16:14