Matekosok légyszi valaki segíteni? Egyenletrendszereket veszunk.


10x+y+10y+x=132

10y+x+8=10x+y

----------

3

____________________

a 2.egyenlet eleje egy tort

felul 10y+x

alul 3



2015. szept. 8. 17:48
 1/3 Leonidas2000 válasza:
ilyenkor megszorzod az egész egyenletet 3-al . a 10y+x mard csak simán a többi számot és x-et pedig 3-al szorzod.
2015. szept. 8. 18:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt már leírtam egyszer részletesen, hogyan kell ilyet megoldani:



http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2015. szept. 9. 01:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha két ismeretlen szerepel benne, akkor így néz ki és a követlezőképpen oldjuk meg:

(1) ax + by = c

(2) dx + ey = f



Először az x-et kifejezzük az egyikből.


ax + by = c I -by

ax = c - by I :a

x = (c-by)/a



Most a másik egyenletrendszerbe helyettesítünk, úgy, hogy az x ki van fejezve.


d((c-by)/a) + ey = f

(dc - dby)/a + ey = f I *a

dc - dby + aey = af I -dc

-dby + aey = af - dc

y(ae - db) = af - dc I :(...)

y = (af - dc)/(ae - db)



Innen vissza az x-hez, és a megoldóképletek a következők:

x = (c - b((af - dc)/(ae - db)))/a

y = (af - dc)/(ae - db)

2020. márc. 14. 19:03