Matekosok légyszi tudná valaki rendezni?


F1*(l-d)=F2*l

l=?


valaki levezetné gyorsan hogyan kapom meg ezt a képletet?



2015. máj. 16. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
leosztod az elsőt F2-vel pasztmek...
2015. máj. 16. 21:30
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

F1*(l - d) = F2*l


Felbontod a zárójelet

F1*l - F1*d = F2*l


Egy oldalra rendezed az ismeretlent tartalmazó tagokat

F1*l - F2*l = F1*d


A bal oldalon kiemelsz

l(F1 - F2) = F1*d


Mindkét oldalt elosztod (F1 - F2)-vel

l = F1*d/(F1 - F2)


és máris megvan az l értéke. :-)

2015. máj. 16. 22:34