F1*(l-d)=F2*l
l=?
valaki levezetné gyorsan hogyan kapom meg ezt a képletet?
2015. máj. 16. 20:50
1/2 anonim válasza:
leosztod az elsőt F2-vel pasztmek...
2/2 anonim válasza:
F1*(l - d) = F2*l
Felbontod a zárójelet
F1*l - F1*d = F2*l
Egy oldalra rendezed az ismeretlent tartalmazó tagokat
F1*l - F2*l = F1*d
A bal oldalon kiemelsz
l(F1 - F2) = F1*d
Mindkét oldalt elosztod (F1 - F2)-vel
l = F1*d/(F1 - F2)
és máris megvan az l értéke. :-)